Date Teams/Event Time Score Links
August
Sat. 24 at Ursuline # 2:00 PM
Fri. 30 at Ohio Northern 2:00 PM
  vs. Linfield @ Newberg, Ore. 2:20 PM
  Oregon Trail Volleyball Tournament
  at Marietta 3:00 PM
  vs. Nazareth @ Cortland, New York; Cortland University 3:00 PM
  at Adrian 3:00 PM
  Adrian Bulldogs Classic Tournament (Court 1)
  at Mount Union 4:00 PM
  Mount Union Invitational
  vs. Otterbein @ Columbus, Ohio 4:00 PM
  Pam Briggs Capital Classic
  at Capital 4:00 PM
  vs. Earlham @ Mount Union Invitational 4:00 PM
  vs. Heidelberg @ Elmhurst, Ill. 4:00 PM
  vs. Fredonia @ Cortland, New York; Cortland University 5:00 PM
  vs. Albion @ Adrian, Mich. 5:00 PM
  vs. Greenville @ Elmhurst 6:00 PM
  at Ohio Northern 7:00 PM
  at Marietta 7:00 PM
  River City Tournament
  at George Fox 7:00 PM
  Oregon Trail Classic
  at Mount Union 8:00 PM
  Mount Union Invitational
  vs. Muskingum @ Mount Union Invite 8:00 PM
  at Capital 8:00 PM
  Pam Briggs Capital Classic
Sat. 31 at Cortland 10:00 AM
  Cortland Red Dragon Classic
  at Mount Union 10:00 AM
  Mount Union Invitational
  vs. Muskingum @ Mount Union Invite 10:00 AM
  at North Central (Ill.) 11:00 AM
  vs. Otterbein @ Columbus, Ohio 11:00 AM
  Pam Briggs Capital Classic
  at Capital 11:00 AM
  Pam Briggs Capital Classic
  vs. Baldwin Wallace @ Cortland, New York; Cortland University 12:30 PM
  at Ohio Northern 1:00 PM
  at Otterbein 1:00 PM
  vs. Wilmington @ Adrian, Mich. 1:00 PM
  Adrian College Invite
  vs. Marietta @ Marietta College 1:00 PM
  River City Classic Tournament
  vs. Wooster @ Mount Union Invite 2:00 PM
  at Mount Union 2:00 PM
  Mount Union Invitational
  at Elmhurst 3:00 PM
  at Marietta 3:00 PM
  at Capital 3:00 PM
  at Ohio Northern 3:30 PM
  at Willamette 4:00 PM
  vs. Pacific (Ore.) @ George Fox | Newberg, Ore. 7:00 PM
  Oregon Trail Classic
 
September
Tue. 3 at Earlham 7:00 PM
  at Hiram 7:00 PM
  at Otterbein 7:30 PM
Wed. 4 at Wooster 7:00 PM
Fri. 6 vs. Sewanee @ Bloomington, Ill. 3:00 PM
  Holiday Inn Express Classic I
  vs. Fredonia @ Erie, Pa. -- Penn St.-Behrend Tournament 4:00 PM
  vs. Geneva @ Bluffton, Ohio 5:00 PM
  at Franklin 5:00 PM
  vs. Wilmington @ Cincinnati, Ohio 5:00 PM
  vs. Marietta @ Franklin, Ind. 5:00 PM
  at Case Western Reserve 5:30 PM
  CWRU Invitational
  vs. Otterbein @ Bloomington, Ill. 5:30 PM
  vs. Capital @ University of Rochester (Rochester, N.Y.) 6:00 PM
  vs. Mount Union @ Erie, Pa. -- Penn St.-Behrend Tournament 6:00 PM
  at Cincinnati Christian 7:00 PM
  at Bluffton 7:00 PM
  Sommer Center Spiketacular
  vs. Greenville @ Franklin, Indiana; Franklin College 7:00 PM
  vs. Washington & Jefferson @ CWRU Invitational 7:30 PM
Sat. 7 at Ohio Christian TBA
  at Case Western Reserve 10:00 AM
  @ CWRU Invitational
  vs. Marietta @ Franklin, Ind. 10:00 AM
  Franklin College Tournament
  vs. Medaille @ Rochester, NY 11:00 AM
  at Penn St.-Behrend 11:00 AM
  Behrend Invitational
  at Geneva 12:00 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Franklin, Ind. 12:00 PM
  Franklin College Tournament
  vs. Muskingum @ CWRU Invitational 12:00 PM
  vs. Hanover @ Bluffton, Ohio 12:00 PM
  at RIT 1:00 PM
  vs. Mount Union @ Erie, Pa. -- Penn St.-Behrend Tournament 1:00 PM
  at Otterbein 1:30 PM
  at Franklin 2:00 PM
  Franklin College Tournament
  vs. Hanover @ Bluffton, Ohio 2:00 PM
  vs. Anderson (Ind.) @ Franklin, Indiana; Franklin College 2:00 PM
  at Bluffton 2:00 PM
  Sommer Center Spiketacular
Tue. 10 at Denison 7:00 PM
  at Ohio Wesleyan 7:00 PM
  at Ohio Christian 7:00 PM
  at Wilmington 7:00 PM
  Quaker Bowl Rivalry
  at John Carroll 7:00 PM
Wed. 11 at Case Western Reserve 7:00 PM
  at Kenyon 7:00 PM
Fri. 13 vs. Scranton @ Carnegie Mellon Invitational 2:00 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Wooster, Ohio; College of Wooster 3:30 PM
  vs. Marietta @ Richmond, Ind. 4:00 PM
  Earlham Quaker Classic
  vs. Otterbein @ Delaware, Ohio 5:00 PM
  OWU Tournament
  at Ohio Wesleyan 5:00 PM
  vs. Heidelberg @ Springfield, Ohio 5:00 PM
  Wittenberg Fall Classic
  at Hanover 5:00 PM
  Hanover Invitational
  vs. Baldwin Wallace @ Wooster, Ohio; College of Wooster 5:30 PM
  vs. Marietta @ Richmond, Ind. 6:00 PM
  vs. Hope @ Carnegie Mellon Invitational 6:00 PM
  vs. Wash. & Jeff. @ Pittsburgh, Pa. 6:00 PM
  Carnegie Mellon Invite
  vs. Wilmington @ Delaware, Ohio 7:00 PM
  Bishop Invitational
  vs. Capital @ Hanover, Ind. 7:00 PM
  Hanover Invitational
  at Otterbein 7:00 PM
  vs. Hope @ Pittsburgh, Pa. / Carnegie Mellon Invite 8:00 PM
Sat. 14 vs. Capital @ Hanover, Ind. 10:00 AM
  Hanover Tournament
  vs. Wis.-Whitewater @ Springfield, Ohio 10:00 AM
  at Earlham 10:00 AM
  Quaker Classic (Court 1)
  at Buffalo State 11:00 AM
  vs. Baldwin Wallace @ Wooster, Ohio; College of Wooster 11:00 AM
  vs. Wilmington @ Delaware, Ohio 11:00 AM
  vs. Scranton @ Pittsburgh, Pa. / Carnegie Mellon Invite 11:00 AM
  vs. Capital @ Hanover, Ind.--Court 2 12:00 PM
  Hanover Tournament
  vs. Otterbein @ Delaware, Ohio 1:00 PM
  Bishop Invitational
  vs. Susquehanna @ Pittsburgh, Pa. 1:00 PM
  DoubleTree Invitational at Carnegie Mellon
  vs. Wilmington @ Delaware, Ohio 1:00 PM
  OWU Tournament
  vs. Wis.-Whitewater @ Springfield, Ohio 2:00 PM
  vs. Baldwin Wallace @ Wooster, Ohio 3:00 PM
  vs. Susquehanna @ Pittsburgh, Pa. 3:00 PM
  DoubleTree Invitational at Carnegie Mellon
  vs. Berry @ Springfield, Ohio 4:00 PM
  Wittenberg Fall Classic
  at Carnegie Mellon 5:00 PM
  at Wittenberg 6:00 PM
Tue. 17 at Bluffton 7:00 PM
  at John Carroll 7:00 PM
  at Capital 7:00 PM
Wed. 18 at Case Western Reserve 7:00 PM
  at Denison 7:00 PM
  at Muskingum 7:00 PM
  at Otterbein 7:00 PM
Thu. 19 at Berea 7:30 PM
Fri. 20 at OU-Chillicothe 6:00 PM
  at DeSales 6:00 PM
  at Capital 7:00 PM
  at Otterbein 7:00 PM
  vs. Clarkson @ Selinsgrove, Pa. 8:00 PM
Sat. 21 at Capital 10:00 AM
  at Hiram 10:00 AM
  vs. Mount Union @ Selinsgrove, Pa. 11:00 AM
  at Allegheny 11:00 AM
  vs. Baldwin Wallace @ Hiram, Ohio; Hiram College 12:00 PM
  at Ohio Northern 12:00 PM
  at Ohio Wesleyan 12:00 PM
  vs. Heidelberg @ Selinsgrove, Pa. 1:00 PM
  vs. Muskingum @ Greencastle, Ind. 1:00 PM
  at Ohio Northern 2:00 PM
  at Transylvania 2:00 PM
  at Capital 2:00 PM
  at DePauw 3:00 PM
  at Clarkson 3:00 PM
  vs. DeSales @ Selinsgrove, Pa. 3:00 PM
Tue. 24 at Mt. St. Joseph TBA
  at Ohio Northern * 7:00 PM
  at Hiram 7:00 PM
  at Ohio Wesleyan 7:00 PM
Wed. 25 at UC Clermont 7:00 PM
Thu. 26 at Ohio Northern 7:00 PM
  at John Carroll 7:00 PM
Fri. 27 vs. Capital @ Franklin, Ind. 6:00 PM
  at Wilmington 7:00 PM
  at Heidelberg * 7:00 PM
  at Elizabethtown 8:00 PM
  Blue Jay Classic
  at Franklin 8:00 PM
Sat. 28 at Heidelberg 10:00 AM
  No One Fights Alone Invitational
  vs. Baldwin Wallace @ Elizabethtown, Pennsylvania; Elizabethtown College 10:00 AM
  vs. Mt. St. Joseph @ Heidelberg University 10:00 AM
  vs. Marietta @ Tiffin, Ohio 12:00 PM
  No One Fights Alone Invitational
  at Heidelberg 12:00 PM
  vs. Marywood @ Elizabethtown, Pennsylvania; Elizabethtown College 12:00 PM
  at Otterbein 1:00 PM
  vs. Mount Union @ Westerville, OH 2:00 PM
  vs. Wilmington @ Clermont, Ohio 2:00 PM
  vs. Mount Union @ Westerville, Ohio 3:00 PM
  at Otterbein 4:00 PM
  at UC Clermont 4:00 PM
Sun. 29 at Muskingum 11:00 AM
 
October
Tue. 1 at Marietta 7:00 PM
  at Heidelberg 7:00 PM
Wed. 2 at Bluffton 7:00 PM
  at Ohio Northern 7:00 PM
Thu. 3 at Muskingum 7:00 PM
Fri. 4 at Otterbein * 7:00 PM
Sat. 5 at Muskingum * 12:00 PM
  at Wilmington * 1:00 PM
  at Marietta * 1:00 PM
  at Capital * 1:00 PM
  vs. John Carroll @ New Concord, OH 2:00 PM
  at Muskingum 4:00 PM
Tue. 8 at Wilmington * 7:00 PM
  at Mount Union * 7:00 PM
  at Capital * 7:00 PM
  at Ohio Northern * 7:00 PM
Thu. 10 at Case Western Reserve 7:00 PM
Fri. 11 vs. Mary Hardin-Baylor @ San Antonio, Tex. 12:00 PM
  at Hiram 7:00 PM
  at Trinity (Tex.) 8:00 PM
Sat. 12 vs. Rowan @ San Antonio, Tex. 11:00 AM
  at John Carroll * 12:00 PM
  at Baldwin Wallace * 1:00 PM
  at Mount Union 1:00 PM
  HOME
  vs. Capital @ John Carroll Tri-Match 2:00 PM
  at Mount Union 2:30 PM
  vs. UC Santa Cruz @ San Antonio, Tex. 3:30 PM
  at John Carroll 4:00 PM
Tue. 15 at Heidelberg * 7:00 PM
  at Marietta * 7:00 PM
  at Wilmington * 7:00 PM
  at Muskingum * 7:00 PM
Thu. 17 at Marietta 7:00 PM
Fri. 18 at Ohio Northern * 7:00 PM
  at Otterbein * 7:00 PM
Sat. 19 at Baldwin Wallace * 1:00 PM
  at Marietta * 1:00 PM
  at Capital * 1:00 PM
  vs. Hanover @ Bluffton, Ohio 4:00 PM
  at Bluffton 6:00 PM
Tue. 22 at Otterbein * 7:00 PM
  at Mount Union * 7:00 PM
  at Muskingum * 7:00 PM
  at Baldwin Wallace * 7:00 PM
  at Heidelberg * 7:00 PM
Sat. 26 at Mount Union * 1:00 PM
  at Muskingum * 1:00 PM
  at Wilmington * 1:00 PM
  at Capital * 1:00 PM
Tue. 29 at Baldwin Wallace * 7:00 PM
  at Marietta * 7:00 PM
  at Capital * 7:00 PM
  at John Carroll * 7:00 PM
  at Ohio Northern * 7:00 PM
 
November
Fri. 1 at Ohio Northern * 7:00 PM
Sat. 2 at Marietta * 1:00 PM
  at Heidelberg * 1:00 PM
  at Wilmington * 1:00 PM
  at Otterbein * 1:00 PM
Tue. 5 vs. TBA % @ TBA 7:00 PM
Thu. 7 vs. TBA % @ TBA 7:00 PM
Sat. 9 vs. TBA % @ TBA 2:00 PM
# Exhibition
* Conference
% Post season

View: Mobile | Desktop