Date Teams/Event Time Score Links
 
September
Wed. 6 at Defiance Final W, 9-0
  vs. Concordia (Mich.) @ Defiance, Ohio Final W, 9-0
Sat. 9 vs. John Carroll @ Cleveland State (Cleveland, OH) Final L, 8-1
  vs. Baldwin Wallace @ Meadville, Pennsylvania Final W, 7-2
  at Capital Final W, 7-2
  at Wash. & Jeff. Final L, 9-0
  at Westminster (Pa.) Final W, 6-3
  vs. John Carroll @ Cleveland State (Cleveland, OH) Final L, 6-3
Sun. 10 at Otterbein Final L, 8-1
Tue. 12 at Otterbein Final L, 6-2
Thu. 14 at Earlham Final L, 5-4
Fri. 15 at Wash. & Jeff. Final W, 9-0
Sat. 16 at Kenyon Invitational TBA
  at Waynesburg Final L, 7-2
Sun. 17 at Kenyon Invitational TBA
  at Thomas More Final L, 9-0
Tue. 19 at Otterbein Postponed
  at Muskingum Final W, 8-1
Fri. 22 vs. ITA Regionals @ Oberlin, Ohio TBA
  at Mount Union Final L, 9-0
  at Bethany (W.V.) Final L, 9-0
Sat. 23 vs. ITA Regionals @ Oberlin, Ohio TBA
  at Marietta Final W, 6-3
  at Ashland Final L, 9-0
Sun. 24 at ITA Central Regional Tournament TBA
  vs. ITA Regionals @ Oberlin, Ohio TBA
  at Thomas More Final L, 9-0
Mon. 25 at Marietta Final L, 7-2
Tue. 26 at Findlay Final L, 9-0
Sat. 30 at Capital Final W, 5-4
  at Geneva Final L, 8-1
  at Capital Final W, 9-0
 
October
Mon. 2 at Capital Final L, 9-0
  at Muskingum Final W, 8-1
 
February
Sat. 3 at Kalamazoo Final L, 9-0
  at Albion Final W, 7-2
Fri. 9 vs. John Carroll @ Medina, Ohio Final L, 5-4
  Paramount Tennis Club, Medina, Ohio
  vs. Allegheny @ Westwood Racquet Club -- Erie, PA Postponed
Sat. 10 at Oberlin Final L, 9-0
  at Oberlin Final L, 9-0
Fri. 16 at Kalamazoo Final L, 6-3
Sat. 17 at Albion Final W, 9-0
  at Cleveland St. Final L, 7-0
  vs. Adrian @ Albion, Mich. Final W, 9-0
Wed. 21 at Ohio Wesleyan Final L, 7-2
Fri. 23 vs. Wooster @ Lakewood Racquet Club (Lexington, Ohio) Final W, 5-4
Sun. 25 at Albion Final L, 7-2
Mon. 26 at Wooster Final L, 6-3
  (Aspen Racquet Club)
 
March
Sat. 3 vs. Marietta @ Wooster, Ohio Final W, 9-0
  at Wooster Final L, 9-0
  (Aspen Racquet Club)
  vs. Otterbein @ Orlando, Fla. Final W, 7-2
Sun. 4 vs. Otterbein @ Orlando, Fla. Final L, 9-0
  vs. Baldwin Wallace @ Shipyard Racquet Club; Hilton Head, South Carolina Final L, 9-0
  Spring Tennis Fest
  vs. DeSales @ Hilton Head, S.C. Final W, 8-1
  vs. King's (Pa.) @ Orlando, Fla. Final W, 9-0
Mon. 5 vs. Minn. St. Moorhead @ Orlando, Fla. Final L, 5-4
  vs. Lee @ Orlando, FL Final L, 7-2
  vs. Ursinus @ Kissimmee, Fla. Final W, 8-1
  vs. Mount Union @ Hilton Head, S.C. Final L, 5-4
  vs. Heidelberg @ Hilton Head, SC Final W, 8-0
  Evian Tennis Center
  vs. Carthage @ Altamonte Springs, Fla. Final W, 6-3
  vs. Creighton @ Orlando, FL Final L, 6-1
  vs. Otterbein @ Orlando, Fla. Final L, 6-3
Tue. 6 vs. Roanoke @ Evian Tennis Center; Hilton Head, South Carolina Final L, 5-4
  vs. St. Vincent @ Kissimmee, Fla. Final W, 9-0
  vs. Heidelberg @ Hilton Head, SC 12:30 PM
  Palmetto Dunes Tennis Center
  vs. Mount Union @ Hilton Head, S.C. Final L, 7-2
  vs. Minn. St. Mankato @ Orlando, FL Final W, 8-1
  vs. Baldwin Wallace @ Evian Tennis Center; Hilton Head, South Carolina Final L, 7-2
Wed. 7 vs. Ohio Northern @ Orlando, Fla. Final L, 9-0
  vs. St. John Fisher @ Hilton Head Beach & Tennis; Hilton Head, South Carolina Final W, 8-1
  vs. Heidelberg @ Hilton Head Island, SC Final W, 5-3
  Chaplin Park Tennis Center
  at Webber Int'l Cancelled
  vs. Baldwin Wallace @ Palmetto Dunes Tennis Center; Hilton Head, South Carolina Final L, 7-1
  vs. Emerson @ Orlando, Fla. Final W, 8-1
Thu. 8 vs. Roanoke @ Hilton Head, S.C. Final L, 6-3
  vs. Coe @ Altamonte Springs, Fla. Final L, 5-4
  vs. Heidelberg @ Hilton Head, SC Final W, 8-1
  Hilton Head High School
  vs. Ave Maria @ Orlando, FL Final W, 9-0
  vs. Otterbein @ Orlando, Fla. Final L, 5-4
Fri. 9 vs. Heidelberg @ Hilton Head, SC 8:15 AM
  Chaplin Park Tennis Center
  vs. Norfolk St. @ Orlando, FL Final W, 4-2
  vs. Neb. Wesleyan @ Hilton Head, S.C. Final W, 8-1
Mon. 12 vs. Webster @ Hilton Head, SC Final L, 7-2
Tue. 13 vs. Marietta @ Hilton Head Island, S.C. Final W, 8-1
Thu. 15 vs. Marietta @ Palmetto Dunes Tennis Club, Hilton Head, S.C. Final L, 5-4
Fri. 16 vs. Cornell College @ Hilton Head Island, S.C. Final L, 9-0
Sat. 17 at Mt. Vernon Naz. Final W, 9-0
  at Mount Union Final W, 6-3
Sun. 18 at Wittenberg Final L, 5-1
  Schroeder Tennis Center
  at Ohio Northern Final L, 9-0
Mon. 19 at Westminster (Pa.) Final W, 7-2
Wed. 21 at Capital Final W, 6-3
  Olympic Indoor Tennis Club
Fri. 23 at Kenyon Final L, 9-0
Sat. 24 at Capital * Final W, 9-0
  Scarborough East Tennis Club (Columbus, Ohio)
  at Ohio Northern * Final L, 9-0
  at Baldwin Wallace * Final L, 8-1
Sun. 25 at Wright St. Final L, 7-0
  South Regency Tennis Club
  vs. Ohio Northern * @ Dayton, Ohio Final L, 9-0
  South Regency Tennis Club
Mon. 26 at Otterbein * Final L, 6-3
 
April
Mon. 2 at Mount Union * Final L, 5-4
  HOME
Wed. 4 at Heidelberg * Final W, 6-3
  Olympic Indoor Tennis Center (Columbus, Ohio)
  at Mount Union * Final L, 9-0
Thu. 5 at Muskingum * Final W, 9-0
  @ Zanesville H.S.
Sat. 7 at Denison Final L, 8-1
  at Baldwin Wallace Final W, 8-1
  at Capital * Final L, 5-4
  Scarborough East Tennis Club (Columbus, Ohio)
  at Ohio Northern * Final L, 6-3
  Westwood Tennis Center, Lima
  at Baldwin Wallace Cancelled
  at Muskingum * Final W, 9-0
  @ Cambridge Park
Tue. 10 at Capital * Final L, 9-0
  Olympic Indoor Tennis Center (Columbus, Ohio)
  at Marietta * Final W, 9-0
  at Baldwin Wallace * Final W, 9-0
Wed. 11 at John Carroll * Final L, 9-0
  Moved from 4/10
  at Ursuline Cancelled
Thu. 12 at Otterbein * Final L, 9-0
  Moved from 4/4
  at Baldwin Wallace * Final W, 8-1
Fri. 13 at Heidelberg * Final W, 9-0
  Moved from 4/7
Sat. 14 at Baldwin Wallace * Final L, 9-0
  at Mount Union * Final L, 9-0
  at John Carroll * Postponed
  at Baldwin Wallace Final L, 6-3
Mon. 16 at Otterbein * Final L, 9-0
  Olympic Indoor Tennis Center (Columbus, Ohio)
  at Baldwin Wallace Postponed
  Pop Collins Tennis Courts
Wed. 18 at Mount Union * Final W, 9-0
  at Muskingum * Final W, 9-0
  Senior Day/@ Zanesville H.S.
  at Ohio Northern * Final L, 5-4
  Westwood Tennis Center, Lima
Fri. 20 at Heidelberg * Final W, 9-0
Sat. 21 at Otterbein * Final W, 6-3
  vs. Muskingum * @ Mason, Ohio Final W, 6-0
  Lindner Tennis Fest
  vs. Muskingum * @ Mason, Ohio Final W, 9-0
  Lindner Tennis Fest
  at Capital * Final W, 9-0
  Olympic Indoor Tennis Club (Columbus, Ohio)
  vs. Ohio Northern * @ Mason, Ohio Final L, 9-0
  vs. Marietta * @ Mason, Ohio Final L, 6-3
  Lindner Tennis Fest
Sun. 22 vs. Ohio Northern @ Mason, Ohio Final L, 8-1
  at Carnegie Mellon Final L, 8-1
Mon. 23 at Wittenberg Cancelled
Tue. 24 at Baldwin Wallace Cancelled
  at Oberlin Final L, 8-1
Sat. 28 at Mount Union * Final L, 9-0
  at Baldwin Wallace * Final W, 8-1
  at John Carroll * Final L, 9-0
Sun. 29 at John Carroll * Final L, 8-1
 
May
Tue. 1 at Otterbein % Final L, 5-0
  OAC Tournament - Quarterfinals
  at Mount Union % Final L, 5-1
  OAC Tournament - First Round
Fri. 4 vs. Otterbein @ Miamisburg, Ohio Final W, 5-4
  vs. John Carroll % @ Lindner Tennis Center - Mason, Ohio Final L, 5-0
  OAC Tournament - Semifinals
Sat. 5 vs. John Carroll % @ Mason, Ohio Final L, 5-1
Thu. 10 vs. John Carroll % @ Carnegie-Mellon University, Pittsburgh, Pennsylvania Final W, 5-0
  NCAA Division III Tournament, First Round
* Conference
% Post season

View: Mobile | Desktop