2018-19 OAC Results

Date Otterbein 27, Ohio Northern 15
11.13.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Jackson Lakso, OTT Dec 5-3 Seth Transue, ONU
133 Ryan Jakubiak, OTT Forfeit  
141 Santino DiSabato, OTT Dec 4-1 Brandon Bartlome, ONU
149 Jeff Andrews, ONU Fall 2:29 Hunter Thornsberry, ONU
157 Dylan Dolph, ONU Dec 8-1 Michael Duzzny, OTT
165 Zach Altman, OTT Dec 7-4 Schuyler Caprella, ONU
174 Clayton Davidson, ONU Fall 3:27 Joey Bradberry, OTT
184 Jarrod Setliff, OTT Dec 10-5 Cash Thompson, ONU
197 Corbin Bunsold, OTT Dec 8-2 Chase Gibson, ONU
285 Drew Kasper, OTT Fall :34 Austin Keeley, ONU
    
Date John Carroll 39, Muskingum 11
11.13.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Jordan Burkholder, MUSK TF 18-3 Kyle Murray, JCU 
133 Spencer Dusi, JCU  Forfeit  
141 Jarrod Brezovec, JCU Fall 2:39 Cooper Hemming, MUSK
149 Ian McKenna, JCU Dec 9-2 Toby Warrington, MUSK
157 Drew Benos, JCU  Forfeit  
165 Tanner Walker, MUSK SV-1 3-1 Luke Reicosky, JCU
174 Sam Gross, JCU  Forfeit  
184 Russ Porter, JCU  Fall 3:26 Carter Layton, MUSK 
197 Garrett Mitchel, MUSK Dec 3-2 Darrell Lane, JCU 
285 Luca Santillo, JCU  Fall 2:34 Cody Jenkins, MUSK 
    
Date Mount Union 31, Baldwin Wallace 14
11.13.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Nolan Wochna, MTU Fall 4:22 Chad Craft, BW
133 Jordin James, MTU MD 21-12 Dante Ginnetti, BW
141 David Massey, MTU Dec 5-2 Charlie Nash, BW 
149 Stanley Bleich, BW Dec 14-7 Luke Hernandez, MTU
157 Antwon Pugh, Jr., MTU Fall 2:12 Richie Burke, BW
165 Anthony Arroyo, BW Dec 8-7 Michael McIntire, MTU
174 Jairod James, MTU Inj 1:37 Benjamin Hooff, BW
184 Justin Ransom, BW MD 16-5 Rob Valenti, MTU 
197 Zeckary Lehman, BW MD 12-4 Tyler Stepic, MTU 
285 Grant Martin, MTU Fall 3:13 Zachary Baker, BW

Date Baldwin Wallace 35, John Carroll 6
11.27.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Chad Craft, BW Dec 7-3 Andrew Perelk, JCU
133 Dante Ginnetti, BW Fall 3:00 Iain Whitis, JCU 
141 Tanner Mchugh, BW Dec 5-4 Jarrod Brezovec, JCU 
149  Stanley Bleich, BW Dec 8-3 Jarrod Lasko, JCU 
157 Richard Burke, BW TF 16-0 Shane Ging, JCU 
165 Anthony Arroyo, BW TF 17-1 Luke Reicosky, JCU 
174 Sam Gross, JCU Dec 13-6 Adam Green, BW
184 Justin Ransom, BW MD 22-8 Vittorio Santillo, JCU 
197 Zeckary Lehman, BW Fall 3:00 Russ Porter, JCU 
285 Luca Santillo, JCU  Dec 10-8 James Ritchie, BW
    
Date Heidelberg 22, Ohio Northern 18 
11.27.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Seth Transue, ONU Dec 11-10 Pacer Quire, HEID
133 Mason Brainhard, HEID MD 15-5 Canerib Poulton, ONU
141 Tre Bogetich, HEID Dec 3-1 Brandon Bartlome, ONU
149 Jeff Andrews, ONU  Dec 9-8 Slade Todd, HEID
157 Schuyler Caprella, ONU Dec 9-5 Devin Miller, HEID
165 Dante Colza, HEID MD 12-1  Jordan Hardrick, ONU
174 Clayton Davidson, ONU Pin (5:41) Jeremiah Slagle, HEID
184 Dylan Roth, HEID Pin (:52) Cash Thompson, ONU
197 Tyler Hammack, HEID TF 20-2 Chase Gibson, ONU 
285 Austin Keeley, ONU  Dec 4-1 Christian Climer, HEID
    
Date Mount Union 38, Otterbein 11
11.27.18
Wt.  Winner Result Opponet 
125 Jackson Lakso, OTT Dec 3-2 Nolan Wochna, MTU
133 Jordin James, MTU  TF 17-0  Ryan Jakubiak, OTT
141 David Massey,MTU Forfeit  
149 Luke Hernandez, MTU Forfeit  
157 Antwon Pugh, Jr., MTU  Fall (:18) Michael Duzzny, OTT
165 Michael McIntire, MTU Fall (:30) Joey Bradberry, OTT
174 Jairod James, MTU TF 21-6 Denver Aydelott, OTT
184 Rob Valenti, MTU  MD 14-5 Jarrod Setliff, OTT
197 Corbin Bunsold, OTT MD 14-3 Tyler Stepic, MTU 
285 Drew Kasper, OTT Dec 14-6 Grant Martin, MTU 

 

View: Mobile | Desktop